Akvaario on nyt siirretty, helposti ja nopeasti. ( Tosin isäntä saattaa olla erimieltä mutta tämä onkin vain mun näkökulma kun sivusta

seurailin..)
Laitettiin alle Lidl:stä ostetut kolmion malliset "rullalaudat" ja päätyihin kiinnitettiin metallikahvat..siis jalustaan joka jää piiloon. Tuolla ajotiellä tuo ajaa jytyytti sen akvan kanssa, näky oli ihana..
Ainoat työtä teettävät paikat olivat juuri kynnykset ja muut pienet töyssyt mutta kahvasta hieman nostamalla..avot !
Nyt on akva paikallaan ja pitäisi alkaa laittamaan lisää vettä. Kasvit ja hiekathan siellä on ollutkin siirtovaiheessa mukana. Mihinkäs sitä laiska niitä siirtelemään. Kiekot ovat sulassa sovussa kulma-akvaariossa odottelemassa niitten muuttopäivää.
Ainut että kun nuo kymmenet laatikot saisi vielä jonnekin purettua..heh

Olen blondi...
...kirjoita hitaasti