Olen myymässä sitä pois, eli tietoja siitä löytyy enemmän myytävänä osastolta.
kukaan ei ole vielä osannut sitä tunnistaa, ei edes alan "ammattilaiset"

Valvoja: Moderaattorit
Sehän oli tosi nopea kala. Jos ei ole vaan ehtinyt nähdä niitä muita eviä....jarvij kirjoitti:Huomatkaa arvuuttajat tämä:
"Sillä ei ole mitään muita eviä kuin pyrstöevä, joka sekin on älyttömän pieni, suorassa linjassa kalan kropan kanssa."
Siis ei ole edes rintaeviä? Oletko varma että se on kala eikä esim. sammakkoeläin tai käärme? Esim. matosammakolla ei ole eviä eikä raajoja.hottiska kirjoitti:Se ui kaikissa kerroksissa ja on malliltaan hyvin pitkänomainen ja suunnattoman nopea uimaan. Sillä ei ole mitään muita eviä kuin pyrstöevä, joka sekin on älyttömän pieni, suorassa linjassa kalan kropan kanssa.
Sen minäkin haluan tietää, kun tuolla sellainen nopea otus on.sadie kirjoitti:Kerropas sinä Järvi meille, että millä kalalla on pelkkä pyrstöevä?
Varo vaan - ties minkä kummajaisen se sulle myyJJVi kirjoitti: Eli haluan ehdottomasti ostaa kalan, jonka tuntomerkeiksi tämän ketjun pohjalta sopivat:
-Suunnattoman nopea
-Ei omaa muita eviä kuin älyttömän pienen pyrstön
-Väreiltään hehkuvan keltainen ja varustettuna mustilla viivoilla
-Suu keskellä naamaa, ei kuitenkaan tötsä
-Näyttää hauelta