
Kyseessä on tuollainen komeetta mallinen huntupyrstöinen kultakala. Ikää noin 2 vuotta. Mittaa kalalla noin 15 cm , joten ei tuota ihan helpolla "lopetettuakaan" taida saada, jos tarve vaatii? :,(
Valvoja: Moderaattorit
Ennen kuin esität kysymyksesi, huolehdi, että ainakin osa seuraavista tiedoista ovat viestissäsi:
akvaarion tilavuus ja mitat
valaistus (millaiset putket, esim. 58W Philips 86)
suodatus (suodattimien merkit ja mallit)
akvaarion hoito (vedenvaihdot, ruokinta, kasvilannoiteet yms.)
akvaarion asukit (kalat + muut eliöt)
vesiarvot (pH, GH, KH, NO2-, NO3-, lämpötila)
mikä on ongelma ja miten se esiintyy? Täysi kertomus kalan/kasvien oireista
milloin huomasit ongelman, onko jatkunut jo kauan? Onko ollut jotain muita ongelmia?
Ilmoittamalla ainakin osan em. tiedoista heti ensimäisessä viestissä, varmistat että muilla on helppo työ vastata viestiin ja näin ratkaista mahdolliset ongelmat. Kiitos!
Tietoa kalojen lopettamisesta -> http://www.aquahoito.info/suomi/ohjeita/hyvia.php" onclick="window.open(this.href);return false;aguilegia kirjoitti:ei tuota ihan helpolla "lopetettuakaan" taida saada, jos tarve vaatii? :,(
Milloin täällä tuollaiset ajat olivat?aguilegia kirjoitti:
Oi niitä aikoja, kun täällä sai mukavia vastauksia/vastakysymyksiä vaikka esitti asian niinkuin minä tuossa yllä olevassa viestissäni.