Tämän kokoinen allas olisi vielä kohtuullinen muutettava, jos tästä joutuu vuoden parin sisään paikkakuntaa vaihtamaan. En malttaisi odottaa kovin pitkään isompaan altaaseen investointia, koska tuo muutto on suuri kysymysmerkki - kuinka rasittavaa
Olen myös kysellyt tarjouksia mittojen mukaan valmistettavista akvaarioista (528-litrainen), ja hinnat pelkästä akvaario-osasta ovat vaihdelleet paikan mukaan 400-500 euroa + jalusta n. 175 - 200 e. Aiemminkin täällä on ollut juttua akvaarion teettämisestä, mutta tänään(kään) ei dna GPRS jaksa vääntää tuota tietokantahakua... ts. en jaksa odottaa, olen laiskimus.
Mielipiteitä kaipailen tähän hintakysymykseen. Olenkohan väärällä osastolla kysymykseni kanssa... modet ystävällisesti auttanevat?




