Voiko tässä softassa tuolle quotesysteemille tehdä mitään? On nimittäin tosi sekavaa tehdä lainauksia. Joskus jää vastaamatta ihan pelkästään sen takia, ettei jaksa editoida quotea, kun siellä on quoteja useammaltakin ihmiseltä samassa. Ei jaksa peukaloida hötömölöä.
Onhan sitä tietysti manuaalisen lainaamisen keino, eli copypaste...
Quote
Valvoja: Moderaattorit
-
NesteHukka
- Advanced Member

- Viestit: 1892
- Liittynyt: 17:48, 20.11.2001
- Akvaarioseurat: TAS
- Sukupuoli: Mies
- Paikkakunta: Lempäälä
Quote
Kaikki eivät ehkä tiedä: Ctrl pohjassa vierittää hiiren rullaa, niin saa zoomattua kuvia jos ei muuten. Jean Subuffet: "For me, insanity is super sanity. The normal is psychotic. Normal means lack of imagination, lack of creativity"
-
Kaizu
- Imperaattori

- Viestit: 2881
- Liittynyt: 16:42, 21.10.2001
- Sukupuoli: Mies
- Paikkakunta: Kuopio
- Viesti:
Re: Quote
Mitähän sille pitäisi tehdä? Jos tässä vaikka joskus sattuisi olemaan aikaa muokataNesteHukka kirjoitti:Voiko tässä softassa tuolle quotesysteemille tehdä mitään?
There are no facts, only interpretations. -- Friedrich Nietzsche
Saman asian tiimoilta on täälläkin kiroiltu. nykyäänhän rakenne on seuraava:
Kun taas niin lukemisen kuin vastaamisenkin kannalta selkeämpi rakenne mielestäni olisi:
On vaan melkoisen työläs tehdä käsin tuo muutos, jos sattuu tilanne jossa pitkä lainaus-historia on paikallaan.
Edit: numerointi meni persiilleen...
Koodi: Valitse kaikki
quote4
quote3
quote2
quote1
/quote1
/quote2
/quote3
/quote4Koodi: Valitse kaikki
quote1
/quote1
quote2
/quote2
quote3
/quote3
quote4
/quote4Edit: numerointi meni persiilleen...
coeliac disease
