( kalan turpaan oli oikeasti tarttunut kalanruokaa )
Ihan pakko oli vastata : " Se on ketsuppia "
Vaan ei poika uskonut.

Valvoja: Moderaattorit


 (Ei oo meitin äijä juuri akvaarioita ennen tätä nähnyt)
 (Ei oo meitin äijä juuri akvaarioita ennen tätä nähnyt) Niin ne vaan vanhatkin ihastuu tällaisiin nuorison "muotihömpötyksiin"!
 Niin ne vaan vanhatkin ihastuu tällaisiin nuorison "muotihömpötyksiin"!Ihan parasdabi kirjoitti:"EEI MITÄ V*TTUA! TOI MOLLUKKA ROIKKUU SUULLAAN TOSSA LASISSA! kattokaa!!!"
-Serkkupoika 30v. nähdessään partamonnin




Yllättävän älykästä tekstiä "kuivikolta".päivänvarjo kirjoitti:--''On akvaarioharrastajia ja sitten vaan ihmisiä joilla on akvaario''--


 
 

 Siellä oli äiti ehkä 5-7 vuotiaan pojan kanssa, ja pisti hyvin voimakkaasti silmään kun poika huudahti äidilleen ''Kato äiti ne pelkää'' ja alkoi hakata yhden akvaarion lasia nyrkeillä. Tähän äiti totesi ''älä kulta koske lasiin tulee sormenjälkiä''.
  Siellä oli äiti ehkä 5-7 vuotiaan pojan kanssa, ja pisti hyvin voimakkaasti silmään kun poika huudahti äidilleen ''Kato äiti ne pelkää'' ja alkoi hakata yhden akvaarion lasia nyrkeillä. Tähän äiti totesi ''älä kulta koske lasiin tulee sormenjälkiä''.  ![Evil or Very Mad [}:)]](./images/smilies/icon_evil.gif) Olisi tehnyt mieli huutaa pojalle että varmaan säkin pelkäisit jos mä tuun yöllä sun ikkunaas hakkaamaan
  Olisi tehnyt mieli huutaa pojalle että varmaan säkin pelkäisit jos mä tuun yöllä sun ikkunaas hakkaamaan  


 
   
  



 
  
  Nykyään äiti sitten kattelee niitä 5-senttisiä kotiloita ja toteaa aina että "Valtava toi yks
 Nykyään äiti sitten kattelee niitä 5-senttisiä kotiloita ja toteaa aina että "Valtava toi yks  ".
 ".

![Wink [;)]](./images/smilies/icon_wink.gif)

 Ja kaupassa äidiltä sukarapuakvan äärellä ''Missä ne ravut on''
 Ja kaupassa äidiltä sukarapuakvan äärellä ''Missä ne ravut on'' Lasinputsaaja lienee unohtunut laatikkoon vähäksi aikaa.
 Lasinputsaaja lienee unohtunut laatikkoon vähäksi aikaa.