Ei nyt varsinaisesti liity tähän aiheeseen, mutta uutta en halunnut aloittaa laiska kun olen...
Ostin eBay:stä kaksi Tunzen 6100:sta kun sai hyvät kaupat tehtyä. Kunnossa näyttävät olevan muuten, mutta ainoa ongelma on että nuo perhanat resonoi aika paljon lasia vasten. Noissa magneeteissa mitkä tilasin oli pienet suojakumit mitkä tulee magneetteihin kiinni, mutta eivät tunnu auttavan kauheasti. Tällä hetkellä puskevat vaan täydellä teholla ilman controlleria ja heiluvatkin jonkin verran kiinnikkeissään.
Onko mitään ideoita millä tuota meteliä saisi hiljaisemmaksi? Itsekin tässä tulee hulluksi niin miten sitten mahtaa käydä tulevien asukkaiden?
Toinen ei niin akuutti asia oli siitä kun nostin toista tunzea ylös vedestä hetkellisesti muuttaakseni paikkaa niin tuo ohjainboxi rupesi piipittämään julmetusti. Luin että silloin on jotain vikana, mutta veden alla kaverukset toimivat moitteettomasti (lukuunottamatta pirullista resonointia
![Evil or Very Mad [}:)]](./images/smilies/icon_evil.gif)
). Onko silloin ongelmana vaan se että joku ei ole suorassa tuolla sisällä ja rupeaa huutmaan sen takia? Vai pitäisikö toimia veden päälläkin ilman meteliä?
Never get into an argument with an idiot. They'll just drag you down to their level and beat you with experience