Dendrobates Auratus?

Muihin ryhmiin sopimattomat kalat (sateenkaarikalat, sädekalat, pallokalat jne.), mukaan lukien muut "örkit".

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
Chrizu
Starting Member
Starting Member
Viestit: 2
Liittynyt: 18:00, 06.06.2006
Paikkakunta: Helsinki

Dendrobates Auratus?

Viesti Kirjoittaja Chrizu »

Onko kenelläkään kokemuksia yms. näistä sammakoista?
esim. palkonko maksavat, mistä saa, minkäkokoisen akvaarion tarvitsevat, voivatko elää yhdessä kalojen kanssa? :|
crisse_83
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 4720
Liittynyt: 04:42, 17.04.2005
Akvaarioseurat: TAS
Sukupuoli: Nainen
Paikkakunta: Kullaa, altaita vielä Harjavallassa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja crisse_83 »

Kokeileppa tuolta http://www.herppi.net.
Ketuttaa kuin pikkuoravaa pakkasella. Käpy on jäässä, hammas katki ja oksakin niin himskatin liukas. (Siistitty versio.)
rain-
Katalysaattori
Katalysaattori
Viestit: 3519
Liittynyt: 02:55, 04.11.2001
Sukupuoli: N/A

Viesti Kirjoittaja rain- »

Koska kyseessä ei ole vedessä elävä sammakko, niin oikea paikka on tosiaan tuo herppi.net. Tässä on myös tuju tietopaketti, myös vihernuolimyrkkysammakosta, Dendrobates auratus: http://www.sammakkolampi.net/nuolimyrkk ... index.html

Olen noista itse aina välillä haaveillut, mutta ovat sen verran vaativia, että ei taida olla itsestäni nuolimyrkkysammakkojen omistajaksi.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Muut kalat ja eliöt”