Nanoriutta-akvaario

Meri- ja murtoveden akvaariot, kalat, tekniikka ym.

Valvoja: Moderaattorit

Lukittu
kala:)
Starting Member
Starting Member
Viestit: 35
Liittynyt: 17:19, 19.09.2004

Nanoriutta-akvaario

Viesti Kirjoittaja kala:) »

Kertokaa kaikki nanoriutta-akvaariosta! Laitteet, korallit, hinnat, hoito ym. muu tärkeä. Akvaario on 29 litraa
patu
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 1065
Liittynyt: 21:18, 18.01.2003
Akvaarioseurat: FOMA #6
Sukupuoli: Mies
Paikkakunta: Kemi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja patu »

Hei! Kokeileppa laittaa hakuun sana nano, löytyi heti monta aihetta jos niistä ois apua :)
Maisu
Elite Member
Elite Member
Viestit: 5470
Liittynyt: 15:10, 30.07.2001
Akvaarioseurat: Ciklidistit, HAS, NCS, TAS
Sukupuoli: Nainen
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Maisu »

Jaa-a, jospa katselisit ensin vanhoja keskusteluja aiheesta ja kysyisit sitten vähän yksilöidympiä kysymyksiä.
jarppa82
Member
Member
Viestit: 306
Liittynyt: 13:14, 19.05.2004
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jarppa82 »

maisu kirjoitti:Jaa-a, jospa katselisit ensin vanhoja keskusteluja aiheesta ja kysyisit sitten vähän yksilöidympiä kysymyksiä.
Kuinka niin?

Eiköhän asiasta tietävä voisi tuohon jo kertoa mitä laitteita tulisi hommata ja kuinka paljon tekniikka kustantaa. Senkin varmaan voisi vastata paljonko korallia menee. Hoidostakaan ei varmaan ole mahdotonta kertoa? Itse en valitettavasti nanoriutoista tiedä mitään. Muuten kyllä vastaisin kysymyksiin.

Sen voin kertoa, että aivan upea nanoriutta oli tuolla akvaarionäyttelyssä. Ja litroja siinäkin jotain 20-30.
Terveisin minä.
RPekka
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 1313
Liittynyt: 21:53, 23.09.2003
Akvaarioseurat: HAS
Sukupuoli: Mies
Paikkakunta: Lappeenranta

vanhojen kysymysten silmäilyn tärkeydestä

Viesti Kirjoittaja RPekka »

jarppa82 kirjoitti:
maisu kirjoitti:Jaa-a, jospa katselisit ensin vanhoja keskusteluja aiheesta ja kysyisit sitten vähän yksilöidympiä kysymyksiä.
Kuinka niin?

Eiköhän asiasta tietävä voisi tuohon jo kertoa
Koska samojen asioiden selittäminen uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ja uudestaan ei tuo mitään uutta tietoa ihmisille jotka tuntevat jo perusteet.

Sen sijaan jos jokin detalji on epäselvä sen jälkeen kun vanhoja viestejä on edes silmäilty voi sen kysyminen olla paikallaan. Vaikka tuo tieto olisikin jossain ketjussa putkahtanut sivulauseeseen on kuitenkin kaikille jatkossa helpompaa jos joku aloittaa uuden ketjun asiaa hyvin kuvaavalla otsikolla ja siihen sitten tietäjät vastailevat. Sellaisissa keskusteluissa voi syntyä jopa uusia ideoita jotka saattavat olla parempia kuin se tapa kuinka jokin asia on aina tehty.
Hän joka sanoo ettei koskaan pidä antaa periksi, ei hyväksy elämän realiteetteja.
Kaizu
Imperaattori
Imperaattori
Viestit: 2881
Liittynyt: 16:42, 21.10.2001
Sukupuoli: Mies
Paikkakunta: Kuopio
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Kaizu »

jarppa82 kirjoitti:Senkin varmaan voisi vastata paljonko korallia menee.
Miksi ihmeessä pitää puuttua asiaan jos ei tiedä siitä yhtään mitään 8O

Laitetaanpa lukkoon niin saa sitten alkuperäinen kysyjä avata uuden aiheen kun ensin on haun tuottamat tulokset käyty läpi.
There are no facts, only interpretations. -- Friedrich Nietzsche
Lukittu

Palaa sivulle “Meri- ja murtovesi”