Siniravut

Muihin ryhmiin sopimattomat kalat (sateenkaarikalat, sädekalat, pallokalat jne.), mukaan lukien muut "örkit".

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
nanina
Starting Member
Starting Member
Viestit: 39
Liittynyt: 12:48, 22.06.2005
Paikkakunta: Mikkeli

Siniravut

Viesti Kirjoittaja nanina »

Näin että siniravullani oli mahtava munarypäs vatsan alla, munat katosivat ja nyt ei pikku rapuja näy. Mitä kummaa on voinut tapahtua?
Hei Haloo!
tmpitkan
Member
Member
Viestit: 363
Liittynyt: 15:12, 27.09.2004
Paikkakunta: Kuopio
Viesti:

siniravut

Viesti Kirjoittaja tmpitkan »

Onko samassa altaassa kaloja? pikkuriikkiset ravun poikaset on useimmille kaloille suurta herkkua. Mikä suodatus, menevät helposti suodattimeen-tarkastapa suodatin? Miten kauan kantoi munavyötään?
Kala_
Member
Member
Viestit: 390
Liittynyt: 14:38, 03.02.2004
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Kala_ »

Kannattaa katsoa, jos vaikka "hiekanjyväset" liikkuu [;)] Poikaset eivät meinaan paljoa isompia ole :mrgreen:
aguilegia
Junior Member
Junior Member
Viestit: 117
Liittynyt: 13:04, 01.03.2004
Sukupuoli: Nainen
Paikkakunta: tampere

Viesti Kirjoittaja aguilegia »

Meillä kyllä aina osa palas sinne äipän pyrstön alle ja muutenkin hengailivat siinä kulmilla. kyllä siellä nyt muutama pitäs olla jos ovat vielä elossa, ainakin mun kokemuksen mukaan.
sillon kun oli poikaset samassa altaassa kalojen kanssa jäljelle jäi vain kolme. (nekin löysin sitten vahingossa kun muutettiin.)
On huomattavasti parempi tietää vähän kaikesta kuin kaikki yhdestä asiasta
-Blaise Pascal
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Muut kalat ja eliöt”