Ratkaisu naarmuihin?

Valaisimet, suodattimet, lämmittimet ym.

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
SaRa
Starting Member
Starting Member
Viestit: 17
Liittynyt: 18:26, 21.03.2002
Paikkakunta: Finland

Ratkaisu naarmuihin?

Viesti Kirjoittaja SaRa »

Heippa!

Mulla on ongelma johon toivoisin ratkaisua. Elikkä voiko akvaarion seinissä oleviin naarmuihin vaikuttaa jollain tavalla?Voiko niitä "tasoittaa" jollain?Onko kellään kokemuksia. Kirjotelkaa kokemuksistanne.
Kiitos jo etukäteen!
dsl
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 1387
Liittynyt: 11:41, 22.12.2001
Paikkakunta: Oulu

Re: Ratkaisu naarmuihin?

Viesti Kirjoittaja dsl »

SaRa kirjoitti:Mulla on ongelma johon toivoisin ratkaisua. Elikkä voiko akvaarion seinissä oleviin naarmuihin vaikuttaa jollain tavalla?
Auton laseja voi ainakin korjata. Kannattaisi varmaankin tiedustella lasiliikkeestä asiaa. Siellä se paras asiantuntemus kuitenkin on.
hmm. aw on kyllä aika lailla hölmö paikka.
joppe
Advanced Member
Advanced Member
Viestit: 1358
Liittynyt: 00:33, 13.04.2002

Viesti Kirjoittaja joppe »

Vaikeata.
Pohdein samaa joskus, naarmujen kiillottaminen on mahdollista mutta vaatii taitoa, ja riski on, että siitä tulevat heijastumat ovat vielä pahempia kuin naarmut.

Korjasin omat naarmut akvaarion sisustuksella. Pohjasora peittää alimmat, pintakasvit ylimmät, ja valaistuksen painopiste niin, ettei osu etulasiin. Vähentää samalla leviä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Tekniikka”