Sivu 1/1

Päätin rakentaa akvaarion kukkapurkkiin, 2litrainen nano.

Lähetetty: 12:27, 22.11.2016
Kirjoittaja _Christine_
Itselläni on aina ollut "pitää saada isompi" villitys akvaarioiden kanssa. Nyt mennään toiseen suuntaan.
Miehen kanssa keskustelimme mikä on nanon määritelmä. Hän mielsi 40litraisen nanoksi. Itse en, se on vaan tosi pieni akvaario. Päätin rakentaa kunnon nanon.
Työvälineinä on lasinen kukkapurkki, buddhapatsaasta irroitettu kiertovesipumppu minkä rakennan ulkosuodasttimeksi ja valaisin. Luonollisesti tähän alle 2litraiseen ei kaloja tule, mutta kasveilla lähden testaamaan. Laitan projektin edetessä kuvia nähtäville.

Re: Päätin rakentaa akvaarion kukkapurkkiin, 2litrainen nano

Lähetetty: 13:36, 24.11.2016
Kirjoittaja miljoonakala84
Itellä on samankokonen lasipurnukka ja olen välillä kalanpoikasia kasvatellu siinä, viimeksi intiaanisulanpoikasen.
Käteviä sikäli, ja saa kyllä nätin nano tankin. :)

Re: Päätin rakentaa akvaarion kukkapurkkiin, 2litrainen nano

Lähetetty: 08:09, 25.11.2016
Kirjoittaja 180litraa
Mielenkiinnolla seurailen. Mielessä on jonkinlainen samankaltainen projekti, joka kuitenkin on vielä aloittamista vaille valmis.