
Väritys on oranssi ja toiset on vihertävän oransseja.
Valvoja: Moderaattorit
Kiva kala joo, muttei välttämättä koskekkaan laakamatoihin.icpps kirjoitti:Osta kuusiraitahuulikala (Pseudocheilinus hexatenia).
Mulla on sekä kuusiraitahuulikala että laakamatoja, eikä tuo kuusiraita kyllä noihin matoihin koske.ssi kirjoitti:Kiva kala joo, muttei välttämättä koskekkaan laakamatoihin.icpps kirjoitti:Osta kuusiraitahuulikala (Pseudocheilinus hexatenia).
Ja kolmaskin. Tarkennuksena että on minullakin niitä flatteja, eikä kelpaa. Ei kelpaa edes picturatukselle. Tarttis varmaan pitää viikko nälässä ja kattella alkaako kelvata.K.S kirjoitti:Näköjään jo toinen kokemus hexataeniasta että ei syö, näyttä siis epävarmalta tai sitten näille kavereille ei ole maistunu jos tulee muutenkin herkkua säännöllisesti
Toinen lajiryhmä on merikokit, eli mandariinikalat ja huumekalat, Pterosynchiropus splendidus ja Synchiropus picturatus nekin syö flättejä.