
Tuo on harrastuksen mukana saapuva ihana kamala lieveilmiö, altaat alkavat myös lisääntymään. En tiedä, tekevätkö sen keskenään, mutta niitä vain tulee ja tulee.
Valvoja: Moderaattorit
Kyllä, kongot on kauniita! Liitänpä kuvankin kun satuin aika kivan saamaan.toukopouko kirjoitti: ↑12:01, 19.03.2021 Onnea kongoista, ne ovat kauniita. Käärmekaloista en puhu mitään.
Tuo on harrastuksen mukana saapuva ihana kamala lieveilmiö, altaat alkavat myös lisääntymään. En tiedä, tekevätkö sen keskenään, mutta niitä vain tulee ja tulee.
Oi mikä oivallus, ihanaTuossa äsken laittamassani kuvassa näkyy taustaakin hieman, oman tytön 2-vuotiaana vesiväreillä taiteilema maalaus
Sitten vaan Afrikka-allasta kasaamaan! Itsellä tuli tuo Afrikka-teema tähän vähän sivuteemaksi kun altaassa on kumminkin niin pleco, partamonni, pusukala kuin punaimubarbejakin. Joista nuo jälkimmäiset olivatkin mukava uusi tuttavuus! Siivoavat taukoamatta, hengaavat koko altaassa pinnasta pohjaan, touhuavat ja surffailevat. Ulkonäkö nyt ei kummoinen ole mutta muuten hauskoja.Polar kirjoitti: ↑12:44, 19.03.2021Oi mikä oivallus, ihanaTuossa äsken laittamassani kuvassa näkyy taustaakin hieman, oman tytön 2-vuotiaana vesiväreillä taiteilema maalaus![]()
Upeat kongot on kanssa ollut aina haave, mutta kun ne pirulaiset ovat Afrikasta kotoisin, niin en vaan harmikseni biotooppifanina ole niitä saanut uppoamaan Etelä-Amerikka teemaan![]()