Eheim pickup 200...

Täällä keskustelu on vapaata, kunhan homma pysyy hyvän maun ja käytöksen rajoissa ja keskustelu jotenkin koskettaa akvaarioita. Muu yleinen keskustelu -> ""Off-Topic" ja äänestykset"-ryhmään.

Valvoja: Moderaattorit

Vastaa Viestiin
MonsteriMonni
Starting Member
Starting Member
Viestit: 3
Liittynyt: 19:38, 05.11.2015
Sukupuoli: Mies

Eheim pickup 200...

Viesti Kirjoittaja MonsteriMonni »

..voiko asentaa vaakatasoon? Tietääkö kukaan? Eli kun vaakatasossa,niin sivu suodatinsäleiköstä matkaa pohjaan noin 20cm. Riittääkö pitämään pohjan siistinä?

Kiitos jo etukäteen vastauksista.
oopee
Junior Member
Junior Member
Viestit: 75
Liittynyt: 11:50, 07.01.2009
Sukupuoli: Mies
Paikkakunta: Pori

Re: Eheim pickup 200...

Viesti Kirjoittaja oopee »

Pidä pystyssä jos vaan mahdollista niin ei kilise eikä kolise.Oikeastaan mikään suodatin ei pidä pohjaa siistinä.Se vaatisi melkoisen imutehon ja sitä myöden "hirmumyrskyn" akvaariossa. :|
Teemu Salonen

Re: Eheim pickup 200...

Viesti Kirjoittaja Teemu Salonen »

Onhan noita roikkunu millon mitenkinpäin, mutta pystyasennossa se on tarkoitettu käytettäväksi, joten sitä suosittelen.

Yksikään suodatin ei pidä pohjaa puhtaana. Sen tehtävän suorittaa akvaarion omistaja pohjalapon kanssa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Yleistä keskustelua (akvaario)”