Niin, eli siis mahtuisiko akvaariooni lisää kaloja? Akvaario on 180litraa, pituus 1m, korkeus 45cm ja leveys 39cm.
Kalastona tällä hetkellä 7keltabarbia, 9neontetraa, 6nuolimonnia ja 1partamonni. Vaikuttaa mielestäni siltä ettei mahtuisi, mutta kysäisempä nyt ihan uteliaisuuttani..
Sinun kannattaa itse tutkailla akvaariotasi, sillä kukaan meistä ei näe sitä eikä tiedä kuinka kalat siellä yhdessä pulikoivat. Jos näyttää täydeltä ei kannata ainakaan ehkä uutta lajia sinne ympätä, mutta niitä neoneja voisi ehkä muutaman laittaa, iso parvi niitä näyttää kauniilta!
Ahaa, hyvinkin vanha ketjuni oli nostettu tähän etusivulle. Tosiaan, hankin tuossa vähän aikaa sitten 3 keltabarbia lisää parven jatkoksi. Sitä ennen ehtikin jo yksi 'vanha', hieman kitukasvuiseksi jäänyt keltin sairastua ja kuolla. Eli nyt on muuten sama tilanne mutta keltiksiä on nyt 8. En varmaankaan tässä lähiaikoina aio lisää kaloja hankkia. Pysykööt tuollaisena kerta asukkaat näyttävät onnellisilta. ;D