Täällä keskustelu on vapaata, kunhan homma pysyy hyvän maun ja käytöksen rajoissa ja keskustelu jotenkin koskettaa akvaarioita. Muu yleinen keskustelu -> ""Off-Topic" ja äänestykset"-ryhmään.
Miettiessäni kuinka paljon minä laiskottelen töiden lomassa ja lueskelen tätä palstaa, tuli mieleen että mistähän paikasta muut ihmiset tätä käyttää? Ja onko siitä ollut jotain haittaa esim.työllesi? Tarkentaa saa paikkaansa sekä motiiviansa/puolustusta miksi juuri tästä paikasta tätä käyttää. Ja jos monia paikkoja niin valitsee sen vaikka mitä useiten käyttää. Niin ja näitä äänestyksiä näyttää muutenkin tupsahtelevan kuin sieniä sateella..
Ei pidä uskoa kaikkea mitä kuulee, mutta sen voi aina kertoa eteenpäin.
Viikolla koulusta ja viikonloppuisin kotoa. Tämä koulussa olo on sitä, että 2 tuntia luentoja ja 3 tuntia aqua-webin selailua poikakaveria odotellessa. Tai sitten 2 tuntia luentoja, joiden aikana myöskin selaan aqua-webia ja vielä ne kolme tuntia, jona aikana luen kaikki mahdolliset viestit, että olisi edes jotain tekemistä
Surffailen kotoa. Näin voin hyvin mielin jättää siivoamatta, raivaamatta tiskipöydän jne. Tosin tuntuu siltä, että ihmiset täällä puhuu jotain koodikieltä kun en tunnu tajuavan mistään mitään.
Tosin eipä mulla tuo akvaariokaan ole ollut kuin tammikuusta.
Töistä, koulusta, kotoa, vanhempien luota. Missä sitä milloinkin sattuu olemaan. Koska vaihtoehdoissa ei ollut kohtaa "kaikista edellämainituista" päädyin sitten paikkaan, muualta, mistä
Todellinen epäitsekkyys on toisten kiinnostusten jakamista. - George Santayana
Kyllä sitä aika usein saa kuulla "hei, mä oikeasti tarvitsen tuon leiskan NYT" tai jotain vastaavaa...
Eli töiden lomassa tulee rentouduttua aika lailla, mutta jos ei ole päivällä ehtinyt ts. on ollut ihan töitäkin niin pitää kotoota surffata. Ja sieltä viikonloppuisinkin.
Kotona ei ole titokonetta eikä siis nettiä joten poikaystävän kotona tulee vietettyä illat koneella, joskus koulussakin kun on "liikaa aikaa" tai tylsillä teoriatunneilla jotka pidetään sopivasti atk-luokassa kun muut on remontissa. Mutta koulussa on tappavan hitaat koneet joten en mielellään siellä. Niin ja hätätapauksessa kirjastokin käy.
P.A.L.L.O.K.A.L.A
Patalaiska Ahmatti, Lempeän Lattajalkainen Oliivinpoimija ja Kengurunkesyttäjä sekä Arvaamattoman Levoton Auringonpalvoja
Kotoa enimmäkseen, ei tule huono omatunto kun laajakaistalla surruuttaa Joskus myös yliopistolla tulee luppoaikaa ja silloin aqua-web om mukavan rentouttavaa lukemista.
Lettu kirjoitti:Siitäkö johtuu työkavereiden stressi ja työuupumus; liiallisesta aqua-webin selaamisesta vai siitä, että kanssatyöläiset viihtyvät täällä liikaa
Kyllä tämä enemmän rentouttaa kuin stressaa Itselläni tämä on aina töissä taustalla auki.
Lettu kirjoitti:Siitäkö johtuu työkavereiden stressi ja työuupumus; liiallisesta aqua-webin selaamisesta vai siitä, että kanssatyöläiset viihtyvät täällä liikaa
Kyllä tämä enemmän rentouttaa kuin stressaa Itselläni tämä on aina töissä taustalla auki.
Tarkoitinkin sitä, että jos jääpi työt verkossa roikkumisen takia tekemättä. Jonkunhan nekin on tehtävä
Siinä vaiheessa kun työaikasaldo alkaa näyttää hillittömiä määriä plussatunteja, jossain tökkii, eikö?